PACK 104 - COMMITTEE


RolePerson 
Pack Committee ChairAmy Holroydchair@bsapack104.org
Pack Committee SecretaryHolly Holliday
secretary@bsapack104.org
Pack Committee Treasurer-- open --treasurer@bsapack104.org
Popcorn ChairHeather Winfreypopcorn@bsapack104.org
Event Registrar-- open -- 
Advancement ChairSharyl Villier
 
Webmaster
Reid Matthews
Assistant Treasurer-- open --
Assistant SecretaryJanet Johnston

STEM Coordinator
John Capwell

Rank Level Rep-Tiger-- open -- 
Rank Level Rep-WolfHeather Winfrey
 
Rank Level Rep-Bear-- open --
 
Rank Level Rep-Web I-- open --
 
Rank Level Rep-AOLTammy Shaney 
Committee Chair EmeritusEdward Moreland, Tyler Smith, Rick Aveline
PACK 104 - SCOUT LEADERS


Role
Person

CubmasterJohn Popikcubmaster@bsapack104.org
Assistant CubmasterEric Searls 
AOL (5th Grade) Den 11Jeremy McDaniel, Tammy Shaney
 
AOL (5th Grade) Den 10Mike Kirkman, Cassie Capristo
 
Webelos (4th Grade) Den 12Tim Burress, Sharyl Villier
 
Webelos (4th Grade) Den 5Tommy Joseph, Chris Little, John Abernathy
 
Bear (3rd Grade) Den 2John Popik, Allison Pool, Greg Pool
 
Bear (3rd Grade) Den 1Dave Hill, TIm Feifs, Alan Steele
 
Wolf (2nd Grade) Den 4Andrew Bowman, Aaron Bennett
 
Wolf (2nd Grade) Den 7Reid Matthews, Nick Koch
 
Tiger (1st Grade) Den 8Forming Fall 2019
Tiger (1st Grade) Den 9
Forming Fall 2019

Girl Combo (1-2) Den 13Corbin Rusch, Elodie Chamouton

Girl Combo (3-5) Den 15Stephen Shaw, Corbin Rusch

Lions (Kindergarten) Den BLForming Fall 2019

Lions (Kindergarten) Den GLForming Fall 2019

 


PACK 104 - COMMITTEE


RolePerson 
Pack Committee ChairAmy Holroydchair@bsapack104.org
Pack Committee SecretaryHolly Holliday
secretary@bsapack104.org
Pack Committee Treasurer-- open --treasurer@bsapack104.org
Popcorn ChairHeather Winfreypopcorn@bsapack104.org
Event Registrar-- open -- 
Advancement ChairSharyl Villier
 
Webmaster
Reid Matthews
Assistant Treasurer-- open --
Assistant SecretaryJanet Johnston

STEM Coordinator
John Capwell

Rank Level Rep-Tiger-- open -- 
Rank Level Rep-WolfHeather Winfrey
 
Rank Level Rep-Bear-- open --
 
Rank Level Rep-Web I-- open --
 
Rank Level Rep-AOLTammy Shaney 
Committee Chair EmeritusEdward Moreland, Tyler Smith, Rick Aveline
PACK 104 - SCOUT LEADERS


Role
Person

CubmasterJohn Popikcubmaster@bsapack104.org
Assistant CubmasterEric Searls 
AOL (5th Grade) Den 11Jeremy McDaniel, Tammy Shaney
 
AOL (5th Grade) Den 10Mike Kirkman, Cassie Capristo
 
Webelos (4th Grade) Den 12Tim Burress, Sharyl Villier
 
Webelos (4th Grade) Den 5Tommy Joseph, Chris Little, John Abernathy
 
Bear (3rd Grade) Den 2John Popik, Allison Pool, Greg Pool
 
Bear (3rd Grade) Den 1Dave Hill, TIm Feifs, Alan Steele
 
Wolf (2nd Grade) Den 4Andrew Bowman, Aaron Bennett
 
Wolf (2nd Grade) Den 7Reid Matthews, Nick Koch
 
Tiger (1st Grade) Den 8Forming Fall 2019
Tiger (1st Grade) Den 9
Forming Fall 2019

Girl Combo (1-2) Den 13Corbin Rusch, Elodie Chamouton

Girl Combo (3-5) Den 15Stephen Shaw, Corbin Rusch

Lions (Kindergarten) Den BLForming Fall 2019

Lions (Kindergarten) Den GLForming Fall 2019

 

Information
TroopTrackHQ, LLC 2889 Marrcrest W Provo, UT 84604 support@trooptrack.com
TroopTrack TroopTrack is not affiliated with or endorsed by Boy Scouts of America, Girl Scouts of the USA, Baden Powell Service Association, Trail Life U.S.A., or Scouts Australia. Any usage of BSA, GSUSA, TLUSA, or SA terminology on this site is for informational purposes only and should not be interpreted as an endorsement of this product by any of these organizations. © 2008 - 2020 TroopTrackHQ, LLC. All rights reserved